Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Interkulturní management a kulturní rozdíly

22. 12. 2011 20:20:51
Jsem přesvědčená, že kulturní rozdíly jsou faktem - lidé se tedy liší mimo jiné i podle toho, z jaké země pocházejí - a tyto rozdíly můžou být natolik významné, že je nelze překonat intuicí nebo přirozeným přístupem. Je podle mne potřeba tyto rozdíly v prvé řadě akceptovat, uznat jako rovnocenné způsoby nazírání na svět a potom teprve hledat cesty, jak uspokojit zájmy obou stran. Ne všichni se mnou souhlasí.

Někteří, říkejme jim třeba popírači, existenci takových kulturních rozdílů zcela odmítají a logicky tak necítí potřebu se jimi zabývat. Pokud tento postoj v organizaci nebo společnosti převažuje, je pravděpodobné, že se minoritním skupinám nedostává dostatek respektu a mohou se rychle cítit izolovány. Navíc je poněkud „mrháno“ diverzitou, protože se nevyužívá jako zdroj, který podporuje kreativitu a brání konformnímu myšlení.

Jiní, obránci, si sice kulturní rozdíly uvědomují, ale jsou přesvědčeni, že „jedině naše cesta je ta správná. Ti, kteří nejednají jako my, jsou nekompetentní, neslušní a hloupí.“ Kulturní rozdíly jsou tedy překážkou, kterou je potřeba překonat tím, že druhé donutíme se chovat podle našich psaných i nepsaných pravidel – nebo dokonce pouze čekáme, až se oni sami konečně začnou chovat „správně“. V drtivé většině tento postoj interkulturní spolupráci nebo soužití poškodí. Málokdo si dobrovolně nechává vzít to, co je mu odjakživa vlastní.

Tzv. univerzalisté vědí, že kulturní rozdíly existují. A věří, že k překonání těchto kulturních rozdílů stačí vzájemný respekt, slušnost a přátelskost. Na první pohled „rozumný“ postoj v sobě skrývá velké riziko: přestože respekt, slušnost a přátelskost jsou opravdu univerzální hodnoty uctívané lidmi na celém světě, vyjadřují je lidé v každé kultuře jinak. Dobře míněné chování tak může být právě šlápnutím vedle. „Kulturní imperialismus“ tak není záměrný – ale my obvykle nehodnotíme ostatní podle jejich záměrů, nýbrž podle jejich skutečného jednání.

Ostatní si kulturní rozdíly uvědomují a jako takové je také uznávají. Mezi nimi je celá řada těch multikulti, kteří – ať už díky svému multikulturnímu původu nebo delším pobytům v jiné zemi – volně přepínají mezi dvěma nebo více kulturními perspektivami, protože v sobě integrovali aspekty více kultur. Jiní, ti tolerující, zůstávají právě u uznání kulturních rozdílů a dále nejdou. Říkají: „My víme, jak to s těmi kulturními rozdíly je, ale nevíme, co s tím.“ Chybějící interkulturní kompetence jim brání tyto rozdíly konkrétně identifikovat, porozumět jejich vnitřní logice a rozhodnout se, do jaké míry a jakým způsobem se jim přizpůsobí.

Ukazuje se, že kulturně diverzní týmy (týmy složené z lidí z různých národností) se dokáží lépe přizpůsobovat rychle se měnícímu prostředí. Diverzita - tedy rozmanitost, různost, rozdílnost - se stala strategickou výhodou. Ale je v tom háček: je výhodou pouze tehdy, pokud je dobře řízena. Dva lidé budou diverzitu "řídit" jinak - z velké části na to bude mít vliv jejich postoj ke kulturním rozdílům. Tedy jestli jsou spíše popírači, obránci, univerzalisté, multikulti či ti tolerující.

Autor: Zuzana Duffková | čtvrtek 22.12.2011 20:20 | karma článku: 8.38 | přečteno: 2064x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ekonomika

Jan Řeháček

Tři oříšky pro bankéře

Tři malé úvahy o fungování finančního systému. O vyrovnaném státním rozpočtu, o mechanice tištění peněz a o decentralizaci bankovnictví. (použité ingredience: písmenka, čísla, mezery, interpunkce, linky)

28.6.2017 v 9:09 | Karma článku: 11.69 | Přečteno: 277 | Diskuse

Milan Urban

Sedm miliard. Zase montovna?

Jedním z mýtů o české ekonomice je tvrzení, že je to tady samá montovna a logistický sklad, z čehož má země velké nic a lidé hodně málo. Ano, lidé mají málo – všichni víme, jak je to s platy v České republice.

28.6.2017 v 7:51 | Karma článku: 9.90 | Přečteno: 707 | Diskuse

Tomáš Flaška

Pan předseda Senátu si nedá pokoj

Poté co navrhl zvednout živnostníkům odvody na tak likvidační úroveň, že by je donutil se nechat zaměstnat v zahraničních montovnách, přišel minulý týden s další geniální myšlenkou.

27.6.2017 v 10:59 | Karma článku: 41.66 | Přečteno: 2075 | Diskuse

Martin Faltýn

Sobotka do Japonska! Bude jmenován čestným samurajem?

Jedním z posledních vládních výletů premiéra Sobotky je velkoryse pojatá návštěva Japonska. Prý tím, řečeno jeho slovy, završuje "asijský trojlístek", tedy po návštěvě Jižní Koreje a Číny.

26.6.2017 v 18:30 | Karma článku: 15.78 | Přečteno: 353 | Diskuse

Lukáš Swoboda

Proč už nevyhrávají konkurzy ti nejlepší?

Bylo pravidlem, že muž je neproduktivnější ve 40ti. Pokud jste navíc hodně úspěšní, nemuseli jste se bát o zájem zaměstnavatelů. Pokud jste opravdu špičkou mezi špičkami, rvou se o Vás jako diví. Něco se ale změnilo. A já vím co.

25.6.2017 v 14:40 | Karma článku: 22.28 | Přečteno: 1704 | Diskuse
Počet článků 8 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3523
Je konzultantkou, koučem a facilitátorkou především v oblasti interkulturního managementu a relokačního poradenství. V roce 2011 založila společnost CEE Intercultural (www.CEEIntercultural.com). Externě přednáší Interkulturní komunikaci na univerzitě v Regensburgu a "Organisational Behaviour" na univerzitě v Offenburgu. Na dobrovolnické bázi působí jako psychoterapeut v občanském sdužení InBáze Berkat podporující migranty. Vystudovala psychologii na univerzitě Regensburg a ve vedlejším studiu podnikovou ekonomii.

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.